Миди

Post Reply
готвачът
Posts: 9
Joined: Sun Jan 24, 2016 12:52 pm

Миди

Post by готвачът »

Навярно знаете, че в Керамоти се отглеждат едни от най-качествените и вкусни черни миди.
Много лесни и бързи за приготвяне:

ЗАДУШЕНИ МИДИ

За рецептата ви трябват
* 1,5кг. МИДИ - черни разбира се и с черупките
*средна глава лук/опция е пресен лук
*скилидка чесън или 2 стръка пресен
*100мл бяло вино -остатъка от бутилката си го изпиваме после с мидите :D
*2-3 с. л. зехтин
*кората на половин лимон
*лимони за сервиране
*копър/или онзи дивият с по анасонов аромат, който расте край морето и аз често си бера.

Първо проверете мидите и изхвърлете счупените и отворените.
По принцип в Керамоти се продават само пресни миди, защото корабчетата(ние им казваме мидарки) вадят всеки ден, но все пак.
Проверявате отворените миди, като стиснете леко с пръсти черупката, ако се затвори сама, мидата е ОК.
Измивате ги , аз съм го правила и в морето стига да сме на чист плаж.
Относно мустачетата, гърците не ги махат, защото по този начин излиза морската вода, която е останала вътре в мидата. Вие преценете сами.
Нарязвате на ситно лука, чесъна, копъра.
В достатъчно голяма тенджера загрявате зехтина слагате лука запържвате за 2-3 минути добавяте и чесъна, само разбърквате и слагате мидите.
Сега наливате и виното и затваряте с капака.
След около 10минути проверете и разбъркайте леко. Ако мидите са се отворили са готови да ги свалите от котлона и да ги поръсите с копъра и лимоновата кора. Внимавайте да не ги варите твърде дълго, защото ще се свият и ще станат по жилави.
Сервираме с лимони.
А, да и с остатъка от виното.
ivo_paunov
Site Admin
Posts: 10
Joined: Thu Jan 21, 2016 8:22 pm

Re: Миди

Post by ivo_paunov »

И от мен една рецепта с миди, която ме накара да си оближа пръстите :)

Необходими продукти:
1. миди
2. зехтин
3. пресни домати - белени
4. люта чушка - аз лично необичам люто и я пропуснах
5. сол
6. риган
7. сирене

Грамажи, бройки и супени лъжици не опоменавам, защото всеки сам може да прецени какво му харесва повече и да сложи от него по-голямо количество. ;)

Начин на приготвяне:

В подходящ съд загряваме малко зехтин и подпържваме мидите, които предварително сме изчистели и сварили. След това ги отделяме и в същата мазнина слагаме обелените и ситно нарязани домати, оставяме ги малко да се сготвят, като ги разбъркваме. Тук е и момента за тези които обичат люто да прибавят и лютата чушка. Връщаме обратно подпържените миди, посоляваме и добавяме риган. Оставяме на бавен огън за около 30-40 мин, след което добавяме нарязаното или натрошено сирене и след 10 мин. яденето е готово.

Да Ви е сладко!
готвачът
Posts: 9
Joined: Sun Jan 24, 2016 12:52 pm

Re: Миди

Post by готвачът »

Да съгласна съм, че са много вкусни. В Гърция им казват миди саганаки.
Post Reply