Сардела

Post Reply
готвачът
Posts: 9
Joined: Sun Jan 24, 2016 12:52 pm

Сардела

Post by готвачът »

Помните ли "цаца, цаца ама риба" :D
Е, стръв, стръв ама сардела. Дребна, дребна ама една от най-полезните риби. Богата на омега киселини и много вкусна.
Та, купувате си стръв, едни такива, пресни, пресни сарделки. Сочни, стегнати за да стоят мирно на кукичката и да миришат вкусно на бленувания хищник. Обаче сте си купили повечко.... Ами, сега е момента да пробвате най-вкусната сардела на скара, която повярвайте, няма в никое заведение в Керамоти. Рецептата я знам от един възрастен грък, който ми я приготви преди година и от тогава ми стана любима.
Ако сте чели другите рецепти, вече сте наясно, че тайната на гръцката кухня и най-вече на морската храна е в пресните продукти. За тази рецепта това е от изключителна важност. Не се пробвайте с вчерашна риба. Няма да стане.
По какво се разбира, че рибата е пресна:
*бистри очи
*розови хриле
*лъскаво и стегнато тяло
*люспите се отделят трудно.
За рецептата, за сардела на скара ви трябват:
*САРДЕЛА
*зехтин
*риган
*сол
*лимони.
Измивате сарделата, като внимателно отстранявате люспите до колкото е възможно. По принцип те не са проблем дори и да не успеете да отстраните всички.
Не чистите вътрешностите! Не, само измивате рибата!
Посолявате, омазнявате с малко зехтин и мятате на скара с дървени въглища, не много силна. След като я опечете и от двете страни, поръсвате още горещата сардела с риган, сока от лимоните и още зехтин. Е няма такава вкусотия, пък и е лесно, и бързо, и къде е биратааа....?
Post Reply